Уотфорд - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул записа най-голямата си победа през сезона

Ливърпул спечели с 5:0 визитата си на Уотфорд в първия мач от осмия кръг във Висшата лига. Двубоят беше дебют за новия мениджър на домакините Клаудио Раниери. Роберто Фирмино вкара хеттрик за червените, а Садио Мане и Мохамед Салах добавиха по още един гол.

Това е най-убедителната победа за Ливърпул от началото на сезона. Освен това вече в шеста поредна визита от старта на сезона мърсисайдци вкараха три или повече гола. Подобно нещо не е успявал да постигне нито един друг английски тим. С успеха тимът на Юрген Клоп излезе начело в класирането. Червените имат 18 точки – две повече от втория Челси.

Ливърпул стартира много силно и поведе още в деветата минута. Салах изведе Мане, а сенегалецът отбеляза стотния си гол във Висшата лига. Мане е третият играч от Африка, стигнал тази кота. Преди него това са правили само Дидие Дрогба и Салах.

Бен Фостър спаси още няколко пъти вратата си преди да капитулира за втори път. Това се случи в 37-ата минута, когато Джеймс Милнър подаде към Фирмино и той направи 0:2.

Доминацията на червените продължи и след почивката и Фирмино вкара за 0:3 в 52-ата минута. Само две минути по-късно Салах направи 0:4. Египтянинът се разписа в осми пореден мач. Салах има вече 104 попадения в елита, с което изравни постижението на Дидие Дрогба. В края Фирмино оформи хеттрика си след асистенция на Уилямс.