Ливърпул - Астън Вила
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул надви Вила, Челси излъга Лийдс след три дузпи

Ливърпул взе седма победа поред във всички турнири след 1:0 над Астън Вила. Така завръщането на Стивън Джерард на „Анфийлд“ завърши с второто му поражение начело на Вила. Феновете на мърсисайдци го посрещнаха и изпратиха с възторжени песни.

Единственият гол беше вкаран от Мохамед Салах. Той се разписа от дузпа в 67-ата минута. Попадението е 14-о за него през сезона във Висшата лига. После Салах изпусна отлична възможност да направи 2:0 в полза на Ливърпул. В самия край и Вила можеше да получи дузпа след доста спорна намеса на Алисон. Реферът обаче не отсъди такава.

Червените остават втори – на точка зад Манчестър Сити. Трети, с още точка назад е Челси. Сините измъкнаха 3:2 над Лийдс в мач с три дузпи и седем жълти картона. Два от головете паднаха в самия край – за 2:2 и за 3:2.

Гостите откриха след точно изпълнена дузпа от Рафиня в 28-ата минута. Мейсън Маунт вкара за 1:1 в края на първото полувреме. След час игра Жоржиньо реализира от бялата точка за 2:1. 19-годишният Джо Гелхарт влезе като резерва и с първото си докосване вкара за 2:2. Това се случи в 83-ата минута. В четвъртата минута на добавеното време обаче Жоржиньо от още една дузпа направи 3:2.

Лаказет вкара за Арсенал след атака с 16 подавания

Третият мач по същото време беше най-неинтригуващ. Арсенал спечели с 3;0 срещу Саутхемптън. На артилеристите им беше толкова лесно, колкото предполага резултатът. Лаказет реализира за 1:0 след великолепна атака с 16 паса. Това се случи в 21-ата минута. Другите голове вкараха Одегорд (27′) и Габриел (62′) след удари с глава. Лаказет беше и капитан, след като титулярният такъв Пиер Емерик Обамеянг беше изваден от групата заради дисциплинарно нарушение. Арсенал е пети, на точка зад четвъртия Уест Хем.