Ливърпул
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул победи Арсенал и е на финал за Карабао Къп

Ливърпул се класира за финала на Карабао Къп, след като победи Арсенал с 2:0 на „Емиратс“. Преди седмица съперници направиха 0:0 на „Анфийлд“. Опонент на тима на Юрген Клоп във финала е Челси. Мачът за трофея е на 27 февруари на „Уембли“.

И двата гола за Ливърпул бяха вкарани от Диого Жота. Той откри в 19-ата минута и сложи точка на спора в 77-ата минута. Жота има 14 попадения през сезона. И двете асистенции пък бяха на Трент Алекзандър-Арнолд. Той има 14 асистенции през сезона и е номер едно по този показател от всички играчи във Висшата лига.

В самия край на сблъсъка Томас Парти остави Арсенал с десет души, след като беше изгонен.

Иначе артилеристите играха слабо през първото полувреме и по-добре след почивката. Те обаче изпуснаха няколко положения да изравнят и бяха наказани.