Нюкасъл - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул мина през Нюкасъл и пак поведе

Ливърпул победи Нюкасъл с 1:0 като гост в 35-я кръг от Висшата лига. Така червените отново излязоха пред шампиона Манчестър Сити. Мърсисайдци имат две точки аванс, но Сити играе по-късно днес. Голът в Нюкасъл отбеляза Наби Кейта в 19-ата минута. Попадението е четвърто за него през сезона.

Тимът на Юрген Клоп записа 42-ата победа във всички турнири през сезона. Това е и нов клубен рекорд. Ливърпул остава непобеден през 2022 г., като има 15 поредни срещи без загуба. Освен това в трети пореден мач и за осми в последните девет червените не допуснаха гол.

Червените доминираха на „Сейнт Джеймсис Парк“, но голът падна при спорни обстоятелства. Кейта  вкара, докато играч на домакините лежеше на терена, а те претендираха за нарушение. Мърсисайдци отправиха общо 24 удара, от които 10 точни. Освен това те оставиха играчи на Нюкасъл в засада цели девет пъти. При една от тях беше отменен гол на Алмирон. Свраките играха с много желание, но отправиха едва два точки удара.

Клоп направи пет промени в титулярите в сравнение с мача в сряда срещу Виляреал. На пейката остана и голмайсторът Мохамед Салах. Мане имаше две възможности да се разпише, но Дубравка спаси. Вратарят извади и опасен шут на Диого Жота.