Нотингам Форест - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул ще играе с Манчестър Сити за ФА Къп

Първият и вторият във Висшата лига – Манчестър Сити и Ливърпул – ще играят на полуфинал за ФА Къп. Това стана, след като червените спечелиха мача си срещу Нотингам Форест.

Единственият гол на „Сити Граунд“ вкара Диого Жота. Той се разписа в 78-ата минута след пас на Цимикас. Попадението е 19-о за Жота във всички турнири този сезон.

Форест направи много сериозен пропуск в 89-ата минута. Тогава Джонсън центрира, но Райън Йейтс стреля с глава в ръцете на Алисон. В третата минута на добавеното време Кафу беше изведен сам срещу Алисон, но ударът му от въздуха беше много неточен. Форест остави 97 празни седалки на „Сити Граунд“, за да почете жертвите на трагедията на „Хилзбъро“. Те загинаха на 15 април 1989 г. точно по време на мача между Форест и Ливърпул.

По-рано Сити победи Саутхемптън с 4:1. Точни за шампиона бяха Габриел Жезус, Кевин Де Бройне, Фил Фоудън и Рияд Марез. Тимът Пеп Гуардиола достига до тази фаза на турнира за четвърта поредна година.

В другия полуфинал се срещат Челси и Кристъл Палас. Полуфиналите са на 16 и 17 април на „Уембли“.