Лестър - Ливърпул

Ливърпул отказа и Лестър след разгромно 4:0

Ливърпул отказа и най-близкия си преследвач Лестър. Червените, лидер в класирането във Висшата лига, разгромиха втория с 4:0. Мърсисайдци напълно доминираха и спечелиха с впечатляваща лекота. С победата Ливърпул натрупа преднина от 13 точки в челото на класирането само за 19 кръга.

Първият гол бе дело на Роберто Фирмино в 31-та минута. Той вкара след центриране на Александър-Арнолд.

Още три гола за Ливърпул след почивката

Второто полувреме тимът на Юрген Клоп увеличи натиска и след поредица пропуснати положения получи право да изпълни дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на защитника Чаглар Союнджу. Появилият се като резерва Джеймс Милнър вкара от бялата точка в 71-та минута за 0:2.

Само три минути след това стана ясно, че гостите ще спечелят – мърсисайдци вкараха за 0:3. Александър-Арнолд центрира към Роберто Фирмино, който спокойно овладя в наказателното поле и вкара за втори път. Самият Александър-Арнолд се разписа за 0:4 в 78-та минута. Той завърши контраатака с удар в долния десен ъгъл.

Единственият проблем за Ливърпул беше травмата на капитана Джордън Хендерсън. Той получи контузия в левия крак и бе сменен принудително.