Ливърпул - Виляреал
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул тръгна към финала в Шампионската лига

Ливърпул направи първата крачка към финала в Шампионската лига след 2:0 над Виляреал на „Анфийлд“. Реваншът е след седмица в Испания. Вчера в другия полуфинал Манчестър Сити надви Реал Мадрид с 4:3.

Виляреал беше дошъл за 0:0 или поне така изглеждаше. Ливърпул нападаше, но не стигна до гол през първото полувреме. Тимът на Юрген Клоп обаче се разписа на два пъти за две минути малко след почивката. Первис Еступинян си вкара автогол в 53-ата минута, а в 55-ата Садио Мане удвои след пас на Мохамед Салах.

Попадението на Мане е под номер 14 за него в елиминациите на Шампионската лига. Така той изравни Дидие Дрогба. Постижението е рекорд за африкански играч.

Ливърпул имаше още няколко великолепни положения за трети гол. Тиаго обаче удари греда, а попадения на Фабиньо и Анди Робъртсън бяха отменени за засада.