Ливърпул - Уотфорд
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул излезе на върха във Висшата лига

Ливърпул излезе на първо място във Висшата лига, след като победи Уотфорд с 2:0. Червените събраха 72 точки – две повече от Манчестър Сити. Сити обаче играе по-късно днес като гост на Бърнли. Лидерите играят един срещу друг на 10 април.

Мърсисайдци записаха десети пореден успех във Висшата лига. Любопитно е, че те изоставаха с 14 точки от Сити на 15 януари.

Диого Жота вкара за 1:0 в 22-ата минута. Той засече центриране на Джо Гомес, който започна като титуляр едва за втори път през сезона. Жота има вече 20 попадения през сезона и три в последните три мача. Португалецът вкара 34 секунди, след като Алисон направи отлично спасяване след шут на Юрай Кучка.

Вторият гол за Ливърпул падна в 89-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Кучка срещу Жота. От бялата точка вкара Фабиньо.

Утфорд имаше отличен шанс да изравни в средата на второто полувреме. Жоао Педро обаче го пропиля. След загубата стършелите остават в зоната на изпадащите, на три точки от спасението.