Милан - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул изхвърли Милан с рекорд, Атлетико продължава

Ливърпул победи Милан с 2:1 в Шампионската лига и постави рекорд. Тимът на Юрген Клоп стана първият английски отбор, спечелил и шестте си мача в груповата фаза на турнира. По същото време Атлетико Мадрид победи Порто с 3:1 и така се класира втори в групата. Порто остана трети и продължава в Лига Европа, докато Милан е последен и отпада от Европа.

Фикайо Томори изведе росонерите напред в 29-ата минута с удар отблизо. В 36-ата минута Мохамед Салах беше изпуснат от защитата и изравни. Така той стана първият играч на червените с поне 20 гола в пет последователни сезона от Йън Ръш насам.

2:1 за Ливърпул направи Дивок Ориги в началото на втората част. Ориги не беше вкарвал в Шампионската лига от финала на турнира през 2019-а. Иначе Юрген Клоп направи 8 промени в състава си, а в края пусна и двама 18-годишни играчи.

Атлетико спечели след три поредни загуби

Головете за Атлетико отбелязаха Антоан Гризман в 56-ата минута, Анхел Корея в 90-ата и Родриго де Пол в продължението. В добавеното време от дузпа падна и попадението за Порто – разписа се Оливейра. Гризман имаше ключова роля и за другите две попадения на дюшекчиите. Така той изпълни перфектно ролята си, станала ключова за тима след контузията на Луис Суарес в 13-ата минута.

Срещата беше изпълнена с много нерви и три червени картона. Яник Караско беше изгонен от Атлетико в 67-ата минута. Три минути по-късно червен картон получи и Вендел от Порто заради удар без топка. Третият изгонен беше резервният вратар на домакините Маркезин.