Ливърпул - Барселона

Невероятен Ливърпул изхвърли Барселона с 4:0

Ливърпул направи поредния си невероятен европейски мач. Червените победиха Барселона с 4:0 и се класираха на финал в Шампионската лига. Първият мач в Испания завърши 3:0 в полза на Лео Меси и компания. Съперникът на мърсисайдци ще бъде определен измежду Тотнъм и Аякс днес. Холандският гранд спечели с 1:0 визитата си в Лондон преди седмица.

Дивок Ориги – неочакван герой за Ливърпул

Тимът на Юрген Клоп бе без контузените Фирмино и Мохамед Салах. Вместо Салах титуляр започна Дивок Ориги, който вкара победния гол за 3:2 срещу Нюкасъл в събота. И именно той сложи началото на обрата на „Анфилд“. Ориги се разписа в седмата минута с добавка отблизо. Защитата на Барса изчисти лошо топката, Мане изведе Хендерсън. Неговият удар бе спасен от Тер Стеген, но белгиецът вкара с лекота за 1:0.

За червените обаче имаше и лоша новина – Анди Робъртсън пострада след сблъсък с Луис Суарес. Така на почивката вместо него в игра влезе Жоржиньо Вилнайдум. Което пък прати Джеймс Милнър на позицията на ляв защитник.

Вийналдум вкара два за Ливърпул за две минути

И ако головете на Ориги може и да са оаквани – все пак той е нападател, тези на Вийналдум със сигурност не са такива. А той вкара два пъти за две минути. Първият бе в 54-а минута след асистенция на Алекзандър-Арнолд. И неособена доба намеса на Тер Стеген. Вторият – в 56-ата. Джердан Шакири центрира, а Вийналдум с глава заби топката в мрежата. 3:0 и общ резултат 3:3.

Още един гол на Ориги

12 минути преди края обратът бе завършен. Защитата на Барселона заспа при корнер. Алекзандър-Арнолд центрира, а Ориги, оставен абсолютно непокрит, вкара за 4:0.

До края Барселона натисна, а Ливърпул се бранеше геройски. Меси имаше един шанс, но ударът му бе спасен от Алисон. След това съдията даде пет минути добавено време, но и те не помогнаха. Така Барса записа втори пореден голям провал в Европа. Миналата година след 4:1 над Рома в първия мач каталунците загубиха реванша с 0:3 и отпаднаха на четвътфинал.