Ливърпул - Атлетико Мадрид
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул и Аякс се класираха за елиминациите

Ливърпул и Аякс стигнаха фазата на директните елиминации в Шампионската лига. Мърисайдци победиха Атлетико Мадрид с 2:0 и вече имат четири победи в групата. С толкова е и Аякс, който обърна Борусия Дортмунд с 3:1. И двата тима са недостижими за преследвачите си.

Ливърпул реши всички на „Анфийлд“ още през първото полувреме. Жота откри в 13-ата минута с шестия си гол за сезона. Той засече отлично центриране на Александър-Арнолд. Осем минути по-късно Александър-Арнолд добави още една асистенция – към Мане за 2:0. В 36-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червения картон на Фелипе.

В началото на второто полувреме Жота вкара още веднъж, но ВАР отмени гола заради засада. Малко по-късно същото се случи и с попадение на Луис Суарес. До края Ливърпул не позволи да бъде притесняван. Тимът на Юрген Клоп записа 25-и пореден мач без загуба и 16-и двубой от старта на сезона.

Червен картон помогна на Аякс

Борусия Дортмунд остана с човек по-малко в средата на първото полувреме. Тогава Матс Хумелс получи директен червен картон, макар че повторенията показаха, че той не докосва съперника си. После Белингам спечели дузпа и Борусия поведе с 1:0. Жълто-черните се прибраха в защита, но не успяха да издържат. Тадич вкара за 1:1 двайсетина минути преди края. Себастиан Алер направи 1:2 в 83-ата минута. Така той събра седем гола в първите си четири мача в Шампионската лига, с което изравни рекорда на Ерлинг Холанд. А в добавеното време Клаасен оформи крайното 1:3.

В другия мач в тази група Спортинг разби Бешикташ с 4:0. Тимът от Лисабон вкара три пъти в края на първото полувреме. Два пъти се разписа Перейра, веднъж – Диаш. В началото на втората част Сарабия направи 4:0. Аякс има 12 точки, Борусия и Спортинг – по 6, Бешикташ е без точка.