Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул обърна Виляреал за финал в Шампионската лига

Ливърпул обърна Виляреал с 3:2 и се класира за финала в Шампионсата лига. Съперникът на червените ще излъчат Реал Мадрид и Манчестър Сити. Сити има гол аванс след първия мач.

Мачът в Испания обаче се разви ужасно за тима на Юрген Клоп. Виляреал направи великолепно първо полувреме и на почивката водеше с 2:0. Отборът на Унмай Емери откри чрез Булайе Диа още в третата минута. В 41-а Коклен вкара за 2:0 и изравни общия резултат. Асистенциите и в двата случая бяха на Етиен Капуе.

Клоп направи ключова смяна на почивката – извади Жота и пусна Луис Диас. Освен това Ливърпул заигра много по-добре. Червените удариха греда, а в 62-ата минута намалиха пасива си. Тогава се разписа Фабиньо – първи негов гол за мърсисайдци в Шампионската лига. В 67-ата минута Диас направи 2:2. После гостите удариха греда, но в 74-ата минута всичко свърши. Тогава Мане преодоля направиля безобразно слаб мач вратар Рули и вкара за 2:3.

А освен това Виляреал завърши с човек по-малко. Капуе беше изгонен в края за втори жълт картон.