Астън Вила - Ливърпул

Ливърпул и Манчестър Сити взеха измъчени победи

Два късни гола изведоха Ливърпул до пълен успех срещу Астън Вила с 2:1 в двубой от 11-и кръг на Премиършип. По същото време шампионът Манчестър Сити обърна Саутхемптън също до 2:1. Борнемут пък сложи край на серията от победи на Манчестър Юнайтед с 1:0. Червените водят в класирането с 31 точки, Манчестър Сити има 25. Двата тима се срещат на „Анфилд“ следващата неделя.

Досега два отбора във Висшата лига са имали 31 точки след 11 кръга, като и двата станаха шампиони. Първо го направи Челси през сезона 2005/06, а после Манчестър Сити през 2017/18.

Ливърпул се спаси, макар че изоставаше до 87-ата минута

Мърсисайдци бяха на път да претърпят първа загуба през сезона. Те изоставаха до 87-ата минута с 0:1. Автор на първия гол беше египтянинът Махмуд Трезеге в 21-ата минута. Това беше първото попадение на Трезеге за клуба. В 29-ата Роберто Фирмино порази вратата на домакините, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради засада.

Анди Робъртсън върна Ливърпул в мача в 87-ата минута. Садио Мане отбеляза победния гол за своя отбор в допълнителното време.

Обратът на Манчестър Сити

Тимът на Пеп Гуардиола също се нуждаеше от късни голове, за да надвие Саутхемптън. Светиците, които преди седмица паднаха с 0;9 от Лестър, поведоха в 13-ата минута. Тогава се разписа Уорд-Проус. Серхио Агуеро изравни в 70-ата минута с първия точен удар на Сити в двубоя. Асистенцията бе на Кайл Уокър, който сам вкара за 2:1 в 86-ата минута. Това бе първият случай в кариерата му, в който той подава и вкарва в един мач.

Борнемут сложи край на серията на Манчестър Юнайтед

Борнемут победи Манчестър Юнайтед с 1:0, за да сложи край на серията от три поредни победи за червените дяволи. Голът вкара Джошуа Кинг в 45-ата минута. Това бе първо попадение за домакините след 358 минути и 50 удара по посока на вратата. Така юношата на Юнайтед донесе на Борнемут първа победа от септември насам. Кинг вкара победния гол и при единствения друг успех на черешките във Висшата лига над Юнайтед – през 2015-а.