Ливърпул - Брентфорд
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул би лесно Брентфорд и излезе втори

Ливърпул победи лесно Брентфорд с 3:0 и излезе на второ място в класирането. Червените се справиха въпреки отсъствието на Мохамед Салах и Садио Мане. Головете вкараха Фабиньо, Окслейд-Чембърлейн и Минамино.

Мърсисайдци нападаха от самото начало, но откриха резултата чак в края на първата част. След центриране от корнер на Александър-Арнолд Фабиньо реализира след точен удар с глава. Това е второто му попадение през сезона.

В 69-та минута Ливърпул поведе с 2:0. Робъртсън центрира опасно и Окслейд-Чембърлейн засече с глава за 2:0.

В 77-та минута Роберто Фирмино отне топката след груба грешка на Кристиан Норгорд и изведе на празна врата Минамино за 3:0.

Тимът на Юрген Клоп се доближи на 11 точки от лидера Манчестър Сити. Мърсисайдци са и с мач по-малко.