Арсенал - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул би Арсенал и се доближи на точка от Сити

Ливърпул спечели с 2:0 срещу Арсенал и се доближи на точка от Манчестър Сити. Сити има 70 точки, червените – 69. Съперниците имат и директен сблъсък на 10 април. Арсенал остава четвърти с 51 точки, една повече от Манчестър Юнайтед.

Арсенал имаше великолепна възможност да открие в началото на второто полувреме. Тиаго сбърка при пас назад, но Алисон спаси удар на Одегорд. Малко по-късно – в 54-ата минута – Диого Жота направи 0:1. Веднага след гола Жота и Луис Диас бяха сменени от Мохамед Салах и Роберто Фирмино. И Фирмино вкара за 0:2 в 62-ата минута след центриране на Робъртсън. Победата е девета поред за Ливърпул.

По същото време Тотнъм надви Брайтън с 2:0. Така шпорите се доближиха на три точки от Арсенал. Артилеристите обаче са с мач по-малко. Головете за Тотнъм вкараха Кристиан Ромеро и Хари Кейн. Кейн се разписа за 178-и път в кариерата си във Висшата лига. Попадението е под номер 95 за него в гостуване, което е нов рекорд. Иначе повече голове от Кейн във Висшата лига имат само Алан Шиърър (260), Уейн Рууни (208), Андрю Коул (187) и Серхио Агуеро (184).