Ливърпул - Саутхемптън

Ливърпул запази минимални шансове за Tоп 4

Ливърпул запази шансовете си да участва в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи Саутхемптън с 2:0. Двубоят на „Анфийлд“ беше от 35-я кръг на Висшата лига.

Садио Мане даде преднина на червените в 31-та минута, а Тиаго Алкантара подпечата успеха в самия край. Любопитно е, че за попадението на Мане асистира Салах – двамата комбинираха за първи път за гол този сезон.

Победата е под номер 100 за мениджъра Юрген Клоп на „Анфийлд“. Той заложи на неопитните Натаниел Филипс и Ръс Уилямс като централни защитници. Южняците имаха доста положения, но не успяха да ги реализират. Те записаха 17-та загуба от началото на сезона.

По този начин Ливърпул се изкачи до шесто място в класирането с 57 точки, шест по-малко от четвъртия Лестър Сити. Лестър обаче е изиграл и мач повече. На пета позиция в Уест Хем с 58 точки, а днес чуковете посрещат Евертън.

„Реалисти сме и знаем, че шансовете ни са малки. Но най-важното е, че взехме трите точки. Доминирахме, създадохме положения. Това, че вкарах беше полезно за отбора“, каза Тиаго.