Аякс - Ливърпул
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул се класира напред в Шампионската лига

Ливърпул се класира за елиминациите в Шампионската лига след 3:0 над Аякс. Така червените оставиха проблемите си във Висшата лига зад гърба си поне за една вечер.

Не че Ливърпул игра особено добре. Аякс нападаше и пропускаше шансове за гол. Червените пък вкараха с единствения си точен удар през първото полувреме. Разписа се Салах в 42-ата минута след пас на Хендерсън. Той вече има шест попадения в последните четири мача в турнира. После Дарвин Нуньес удари гредата.

Нуньес обаче се разписа в началото на второто полувреме за 0:2. Минута по-късно Харви Елиът направи 0:3 след пас на Салах.

В другия мач в групата Наполи разби Рейджърс с 3:0. Южняците имат вече 20 гола в петте си мача в груповата фаза. Джовани Симеоне се разписа на два пъти за пет минути – в 11-ата и в 16-ата за 2:0. Така той събра четири гола в първите си четири мача в турнира. Преди него само един друг аржентинец има подобно постижение – баща му Диего Симеоне. Йостигор в 80-ата минута направи 3:0. Наполи има 15 точки, Рейнджърс е на дъното без точка.

В последния мач в групата Ливърпул приема Наполи. Червените трябва да бият с четири гола разлика, за да изпреварят италианците.