Ливърпул - Арсенал
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул вкара четири гола на Арсенал

Ливърпул сложи край на серията на Арсенал от десет мача без загуба, след като разгроми столичани с 4:0 на „Анфийлд“. Победата дойде след два неуспешни мача за червените. Арсенал беше равностоен през първото полувреме, но през второто капитулира.

Садио Мане откри в 44-ата минута след добро центриране на Трент Александър Арнолд. Така Мане се разписа в пето поредно домакинство на мърсисайдци.

След почивката Диого Жота (52′) покачи на 2:0. Той се възползва от грешка на Нуно Тавареш. Мохамед Салах (74′) прати центриране на Сане в мрежата за 3:0. Само три минути по-късно резервата Такуми Минамино вкара за крайното 4:0. Той се разписа с първото си докосване 48 секунди, след като влезе в игра.

С победата Ливърпул се изкачи на второ място с 25 точки – четири зад лидера Челси. Арсенал остава пети с 20 точки.