Ливърпул - Бърнли
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул спечели пред пълен „Анфийлд“ след 528 дни

Ливърпул взе втора победа от началото на сезона във Висшата лига – 2:0 над Бърнли. „Анфийлд“ беше пълен до край, което не се беше случвало от 528 дни насам. Головете за червените вкараха Диого Жота и Садио Мане.

Титуляр за тима на Юрген Клоп беше капитанът Джордан Хендерсън, който не игра в първия кръг. Тийнейджърът Харви Елиът също впечатли в първия си мач като титуляр в елита.

Жота откри резултата в 18-ата минута, след като засече центриране на Контантинос Цимикас. Голът е втори за него в също толкова срещи. Осем минути по-късно Мохамед Салах прати топката в мрежата, но ВАР отмени попадението заради засада.

При предишната си визита на „Анфийлд“ Бърнли спечели тук за първи път от 1897-а година насам. Така тимът на Шон Дайш сложи край и на серията от 68 поредни домакинства без загуба за червените. Сега обаче Ливърпул нямаше намерение да изпусне трите точки. Те бяха осигурени с гол на Садио Мане 20 минути преди края.