Ливърпул - Челси
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул започна раздялата с Клоп с трофей

Ливърпул спечели първия си трофей в последния сезон на Юрген Клоп начело на тима. Червените победиха Челси с 1:0 след продължения във финала за Карабао Къп. Гола вкара Върджил ван Дайк в 118-ата минута. Купата е десета за тима от „Анфийлд“ от турнира.

Редовното време на мача на „Уембли“ завърши 0:0, но със същия успех можеше да завърши и 3:3. И за двата тима беше отменен по един гол, и сини, и червени записаха по една греда, както и куп изпуснати положения. Най-фрапантните бяха за Челси в последните минути на второто полувреме. Тогава играчи на мърсисайдци изчистиха три поредни удара от голлинията. В двубоя имаше общо 20 точни удара и още 24 неточни.

Отмените голове бяха на Ван Дайк и Стърлинг. Гакпо и Галахър пък удариха греди. За Ливърпул имаше и лоша вест – Гравенберх получи травма и беше изнесен на носилка.

„На терена имаше толкова много млади момчета и съм горд с тях. Това е първият ми трофей като капитан на Ливърпул и ще се насладя с феновете. Това, което постигнахме днес е невероятно. Момент, който е много ценен и със сигурност ще го запазя в себе си“, каза Ван Дайк.

За червените играха младоците Келехър, Брадли, Елиър, Кларк, Макконъл, Данс и Куанса.