Ливърпул подчини Порто и в реванша – 4:1

Порто - Ливърпул
Мане бележи за 0:1

Ливърпул записа втора победа над Порто и се класира за полуфиналите в Шампионската лига. Там червените ще срещнат Барселона. След 2:0 в първия мач, червените взеха успех с 4:1 в Португалия. През миналия сезон двата тима се срещнаха на осминафинал, като тогава англичаните спечелиха с общ резултат 5:0.

Също както и на „Анфилд“ Порто игра смело и нападателно. И синьо-белите отправиха 13 удара, но не успяха да вкарат. Тимът на Юрген Клоп го направи с първия. Садио Мане вкара за 0:1. Страничният рефер вдигна засада, но след преглед на ВАР системата попадението бе признато.

Ливърпул вкара три гола след почивката

След почивката Салах се разписа за 0:2 в 65-а минута. Три по-късно Милитао върна надеждата на домакините – 1:2. Резервата Роберто Фирмино обаче отчая Порто в 77-а минута. А малко преди края Ван Дайк довърши домакините.