Мане празнува единият от двата си гола във вратата на Тотнъм

Ливърпул обърна Тотнъм с два гола на Мане

Ливърпул  сложи точка на серията си мачове без победа с успех срещу Тотнъм с 2:0 в дербито на 25-ия кръг. Така, поне временно „червените“ се върнаха в топ 4 на класирането. Автор и на двата гола стана сенегалецът Садио Мане. „Червените“ спечебиха първия си пълен успех за 2017 година. За Тотнъм това бе първа загуба от 11 поредни официални срещи във всички турнири. „Шпорите“ остават на втора позиция в класирането.

В 16-та минута  Уаняма се засуети с овладяването топката в центъра, а Лалана притича и отне. Последва двойно подаване между Вайналдум и Фирмино, което позволи на холандеца да изведе Садио Мане покрай неподготвения Бен Дейвис. Сенегалецът, останал очи в очи с Уго Лорис, преодоля вратаря с хубав шут в горния десен ъгъл – 1:0.

Само две минути по-късно домакините увеличиха своята преднина. Ерик Дайър се забави твърде много с топка в крака пред вратата си, а Мане притича и му отне и  с хубав пас вдясно намери Лалана непокрит в наказателното поле. Лорис се справи с шута на англичанина, както и с далеч по-опасната добавка на Фирмино, но топката отново се върна у Мане, който от границата на вратарското поле опита да скъса мрежата – 2:0.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп по време на дербито с Тотнъм

След почивката темпото продължи да бъде динамично, макар и двата тима да заиграха с една идея по-предпазливо. В 55-ата минута Дайър успя да прокара топката покрай плонжа на Симон Миньоле като добавка след шут на Хари Кейн, намерил гредата. Попадението беше отменено, тъй като Кейн бе изпаднал в положение на засада.

Последва един доста нервен период от срещата, в която топката сновеше между двете наказателни полета, а твърдите единоборства зачестиха. Това доведе до много малко футбол и повечко жълти картони, показани от съдията Антъни Тейлър.

Героят за Ливърпул Мане и Кайл Уолкър от Тотнъм

Едва в 74-ата минута Ливърпул създаде нещо по-интересно, когато Филипе Коутиньо отмъкна топката между няколко съперници. Бразилецът напредна до дъгата и нанесе хубав шут по тревата, който премина на сантиметри покрай десния стълб зад Лорис.

Четири минути преди края Тотнъм за малко да предизвика трети гол във вратата си. Алдервейрелд, Бен Дейвис и Лорис не се разбраха, а вратарят напусна наказателното поле, за да изрита топката надалеч. Той обаче я прати на пътя на Вайналдум, а холандецът опита директно да прехвърля от около 40 метра по диагонала.