Ливърпул - Арсенал

Ливърпул обърна Арсенал с 3:1

Ливърпул записа трета победа в три мача, след като обърна Арсенал с 3:1. Поражението беше първо през сезона за тима на Микел Артета, който преди това беше спечелил два пъти. Мърсисайдци обаче играха много силно и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Арсенал поведе в 25-ата минута, когато Робърстън сбърка при елементарно центриране. Топката стигна до Лаказет, който я уцели зле, но пък прехвърли Алисон, който вече беше плонжирал. Само три минути по-късно обаче Ливърпул изравни – Мане вкара за 1:1.

В 34-ата минута Робъртсън се реваншира за грешката си и вкара за 2:1. Той засече центриране на Александър-Арнолд. Те двамата са най-резултатните защитници във Висшата лига в последните три години. Робъртсън има участие (гол или асистенция) в 33 гола, Александър-Арнолд – в един по-малко.

След паузата Алисон спаси удар на Лаказат, за да му попречи да изравни. В края новопривлеченият Диого Жота ознаменува дебюта си на „Анфийлд“ с гол. Той влезе като резерва и вкара в 88-ата минута. Португалецът можеше дори да се разпише още веднъж, но стреля в аут.

Така Ливърпул събра 9 точки в три кръга. Толкова имат и Евертън, и Лестър. Лисиците обаче са първи с по-добра голова разлика.