Ливърпул

Ливърпул излезе първи с успех над Кардиф

Ливърпул поведе в класирането на Висшата лига, след като разби Кардиф Сити с 4:1 на „Анфийлд“. Мане на два пъти, Салах и резервата Шакири вкараха за червените. Мърсисайдци имат три точки аванс пред Манчестър Сити, който играе в понеделник с Тотнъм на „Уембли“.

Двубоят започна отлично за тима на Юрген Клоп – гол още в 10-та минута чрез Мохамед Салах. Вторият гол за домакините падна в 66-та минута и бе дело на Садио Мане. 11 минути по-късно Калъм Патерсън върна надеждите на гостите. Това бе първи гол, допуснат от тима на „Анфилд“ след 918 минути. И едно от двете докосвания на гостите до топката в наказателното поне на червените.

Два гола за Ливърпул в края

В заключителните минути на двубоя домакините стигнаха до още две попадения. В 84-та минута Джердан Шакири отбеляза първия си гол за клуба след подаване от Салах. Три след това египетският национал асистира и на Мане за крайното 4:1. Така мърсисайдци вече имат 19 победи в 19-те домакинства, в които Мане се е разписал.

„Не е толкова важно, защото още е рано през сезона, но 26 точки е добре. Ако бяхме по-концентрирани, щяхме да вкараме още голове“, обясни Клоп.