Салах, Ливърпул - Наполи

Ливърпул изхвърли Наполи от Шампионската лига след 1:0

Ливърпул победи с 1:0 Наполи и се класира за елиминациите на Шампионската лига. За южняците това бе първа загуба в турнира през сезона. Червените останаха втори в групата, след като ПСЖ спечели с 4:1 визитата си на Цървена звезда. Мърсисайдци и италианският тим завършиха с по 9 точки и разменени победи с по 1:0 в директните мачове. Головата им разлика също е еднаква – +2. Тимът на Юрген Клоп обаче има повече вкарани голове от този на Карло Анчелоти.

Единственият гол на „Анфилд“ вкара Мохамед Салах. Попадението падна в 34-а минута след хубав пас на Милнър.

През второто полувреме и двата отбора направиха колосален брой пропуски, но така и не стигнаха до ново попадение.

Алисон спаси Ливърпул в добавеното време

Домакините имаха общо 22 удара към вратата, но само четири от тях бяха точни. Последната добра възможност за гостите се откри пред Аркадиуш Милик в първата минута на добавеното време. Той обаче не успя да преодолее Алисон от чиста позиция.

Звезда - ПСЖ
Мбапе опитва да мине неуспешно между Дегенек и Стойкович (вдясно)
ПСЖ няма проблеми в Белград

В другия мач в групата ПСЖ спечели с лекота в Белград и сложи край на отличната домакинска серия на Цървена звезда. Кавани откри още в деветата минута. Неймар покачи на 0:2 малко преди паузата.

Гобелич върна надеждата на Звезда в 56-а минута. Четвърт час преди края обаче Маркиньос направи 1:3. А в добавеното време дойде и редовният гол на Килиан Мбапе за 1:4.

Това бе първа победа за тима на Томас Тухел като гост през този сезон в Шампионската лига.