Байерн - Ливърпул

Ливърпул изхвърли Байерн след победа в Мюнхен

Ливърпул стана четвъртият английски отбор на четвъртиналите в Шампионската лига. Мърисайдци спечелиха с 3:1 срещу Байерн в Мюнхен след 0:0 в първия мач. Така тимът се присъедини към Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Тотнъм. Три от английските отбори отстраниха такива от Бундеслигата, което е знак за ясна доминация. Жребият за четвъртфиналите е в петък по обед.

Садио Мане вкара за 0:1 в 26-а минута. Той се възползва от отлично подаване на Ван Дайк, преодоля Нойер и прати топката в мрежата. Само 13 по-късно обаче Жоел Матип си вкара автогол за 1:1 и върна надеждите на баварците.

Очакваше се Байерн да натисне през второто полувреме, но това така и не се случи. Английският тим игра спокойно и уверено и стигна до нов гол. Той бе вкаран 20 минути преди края от Ван Дайк. Той направи 1:2, след като засече центриране на Милнър от корнер.

Мане влезе в историята на Ливърпул

Тимът на Нико Ковач хвърли всичко в отчаяни атаки и бе наказан. В 84-а минута Мане се разписа за 1:3 и сложи точка на спора. Това бе седми негов гол в гостуване за КЕШ/Шампионска лига. Така сенегалецът се изкачи на върха в тази класация.

Баварците пък останаха с едва два точно удара, въпреки че имаха 58% владеене на топката.