Ливърпул - Челси
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул и Челси направиха 0:0, за да удължат кризата

Ливърпул и Челси направиха 0:0 в първия двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Ремито удължава кризата и в двата тима. Червените имат 29 точки след 19 мача, като това е най-слабото им постижение от 2014 г. насам. Сините са в серия от седем срещи без победа навън, което не им се е случвало от 2011 г., когато начело беше Карло Анчелоти. Настроението и в двата лагера най-добре беше обобщено от тишината на „Анфийлд“ след последния съдийски сигнал.

Иначе Челси вкара гол още в третата минута чрез Кай Хавертц. Попадението обаче беше отменено от ВАР заради засада. Ливърпул така и не стигна до чисто положение. Новото попълнение Коуди Гакпо, който започна като титуляр, имаше няколко половинчати шанса да се разпише.

За Челси дебют записа новопривлечения за близо 100 млн. евро Михайло Мудрик. Украинецът се появи в игра през второто полувреме. Именно той изведе съотборник на добра позиция в края, но Алисон спаси.

Мърсисайдци и лондончани са осми и десети в класирането с по 29 точки. Четвъртият Нюкасъл е с 38 точки и мач по-малко от сините.