Ливърпул Арсенал

Ливърпул без никакви проблеми срещу Арсенал

Ливърпул вече е едноличният лидер във временното класиране в Премиър лийг, след като победи с 3:1 Арсенал на „Анфийлд“ в дербито от третия кръг на английския шампионат.

За това съобщава sportal.bg

До днес това бяха единствените два тима, които бяха с пълен актив след първите два кръг.

За мърсисайдци това е 12-а поредна победа в Премиър лийг, което е клубен рекорд. Ливърпул вече в девет поредни мача няма загуба от Арсенал на „Анфийлд“, като в последните четири срещи, изиграни на този стадион, „червените“ отбелязаха 15 гола във вратата на „топчиите“. Днес Жоел Матип откри в 41-вата минута, а Мохамед Салах (49′-дузпа, 58′) добави още два гола за важния успех на домакините. Лукас Торейра вкара почетното попадение за Арсенал пет минути преди края.