Ливърпул

Ливърпул спечели епичен мач с Арсенал след 5:5 и дузпи

Ливърпул победи по изключително драматичен начин Арсенал в четвъртия кръг на Карабао Къп. В редовното време мачът завърши 5:5. При дузпите червените триумфираха с 5:4. В двете полувремена имаше по пет гола, а освен това – автогол, дузпа и още куп положения.

Ливърпул поводе само веднъж в мача – в шестата минута. Тогава Шкодран Мустафи си вкара автогол за 1:1. 13 минути по-късно Йозил асистира, а Торейра реализира за 1:1. После мърсисайдци на три пъти трябваше да наваксват два гола пасив.

Мартинели се разписа на два пъти в 26-ата и 36-ата минути, но пък после предизвика дузпа. Той фаулира Харви Елиът – най-младият играч на червените, започвал като титуляр на „Анфилд“. Елиът е само на 16 години и 209 дни. От дузпата Милнър вкара за 2:3 в самия край на първото полувреме.

После обаче Милнър сбърка и подари топката на Йозил, който пък изведе Мейтланд-Найс. Той направи 2:4 девет минути след паузата. Окслейд-Чембърлейн намали на 3:4 само четири минути по-късно. Още 4 след това Ориги се разписа за 4:4.

Арсенал отново поведе с отличен гол на Уилък с далечен шут в 70-ата минута – 4:5. Но домакините стигнаха до ремито с ножичен удар на Дивок Ориги в 94-ата минута.

Младоците бяха герои при дузпите за Ливърпул

При дузпите 20-годишният Каомин Калахър спаси удара на Дани Себайос в долния десен ъгъл. После тийнейджърът Къртис Джоунс вкара за 5:4 пред „Коп“. Това беше 8-и случай в историята на турнира, в който червените печелят след дузпи. Те са номер едно по този показател в Карабао Къп.

Манчестър Юнайтед изхвърли Челси след 2:1 в Лондон

Напред в турнира продължава и Манчестър Юнайтед. Червените дяволи спечелиха с 2:1 визитата си на Челси в Лондон. Поражението бе първо за сините след седем поредни победи във всички турнири.

Тимът на Оле Гунар Солсяер игра по-добре през първото полувреме и заслужено поведе. Маркъс Рашфорд се разписа от дузпа в 25-ата минута. Челси натисна след паузата и след много силни 20 минути изравни. За 1:1 вкара Миши Батшуай. Рашфърд обаче след това вкара по фантастичен начин от пряк свободен удар за 1:2. Така той вече има четири гола в два мача с Челси този сезон.