Манчестър Юнайтед - Ливърпул

Ливърпул победи на „Олд Трафорд“ след 7 години

Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 4:2 на „Олд Трафорд“ в отложен мач от Висшата лига. Mърсисайдци спечелиха като гост на Юнайтед за първи път от седем години.

Така те завързаха битката за Топ 4 в Англия. Червените са пети с 60 точки, но и мач по-малко от четвъртия Челси, който има 54 точки. Третият Лестър е с 66. Юнайтед остава втори с 70 точки.

Бруно Фернандеш откри за червените дяволи още в десетата минута. Диого Жота обаче изравни след половин час. После Роберто Фирмино се разписа на два пъти за 1:3. Той вкара в третата минута на добавеното време на първата част. И после две минути след паузата. Бразилецът стана първият играч на Ливърпул, вкарал два гола на „Олд Трафорд“ от 2014-а насам. Тогава това направи Стивън Джерард.

Маркъс Рашфорд върна Юнайтед в мача 20 минути преди края. В последната минута от редовното време обаче Салах оформи крайното 2:4.