Ливърпул - Юнайтед

Ливърпул надигра Юнайтед и се върна на върха – СНИМКИ

Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 3:1 на „Анфийлд“ в голямото дерби от 17-ия кръг на Висшата лига. В герой за домакините се превърна резервата Джердан Шакири, който реализира два гола в края. С трите точки мърсисайдци се върнаха на върха във Висшата лига. Успехът им бе напълно заслужен – те доминираха от началото до края. Червените завършиха с 36 (!) удара по посока на вратата, от които 11 точни.

Почти като на игра – официалната статистика от дербито

Ливърпул очаквано и осезаемо бе по-опасният отбор в мача и поведе в 24-та минута с хубав гол на Садио Мане. Сенегалецът получи отличен пас от Фабиньо и преодоля Де Хеа със силен шут отблизо.

Мане бележи за 1:0

Манчестър Юнайтед изравни след десетина минути, когато Джеси Лингард се възползва от груба грешка на Алисон. Бразилецът не успя да улови центриране на Лукаку и изпусна топката. Лингард бе най-близо и реализира за 1:1.

Сериозен натиск на Ливърпул

През второто полувреме мърисайдци засилиха своя натиск и стигнаха до две попадения, не и без известна доза късмет. Първо Джердан Шакири замени Наби Кейта в 70-та минута. Три по-късно Шакири вече бе в прегръдките на своите съотборници, след като завърши успешно пробив отляво на Садио Мане. Шутът на швейцареца мина между краката на Ашли Йънг, но се получи и рикошет, който вдигна топката, тя се удари от горната греда и се оказа неспасяема за Де Хеа.

Десет минути след влизането си в игра Шакири отново вкара и отново след рикошет. Този път малшанс имаше Ерик Баи, чийто крак повдигна топката, за да мине тя над Де Хеа.

Шакири вкарва третия гол

Победата за Ливърпул е под номер 14 в първенството от 17 мача, а тимът все още е непобеден. Червените водят в класирането с 45 точки, една повече от втория Манчестър Сити. Юнайтед е само с 26 точки на шесто място – на осем точки от петия Арсенал и на единадесет от четвъртия Челси.