Литва - България

Литва се подигра на футболните национали

Националите по футбол загубиха с 1:3 гостуването си на Литва в група С на световните квалификации. България изигра доста слаб мач и не създаде почти нищо в атака. Литва пък спечели за първи път от 11 месеца насам.

Димитър Илиев пропусна дузпа в началото, като би в ръцете на вратаря Ернестас Шеткус. Това се случи още в 13-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Петко Христов при корнер.

После домакините поведоха чрез Юстас Ласицкас. До почивката Неделев и Десподов стреляха, но не затрудниха Шеткус.

Кирил Десподов изравни след почивката. Той се разписа директно от пряк свободен удар в 64-ата минута. Това обаче ядоса домакините, които започнаха да играят много по-добре. В 80-ата минута Ернестас Велиулис стреля с глава, но топката се отклони в напречната греда. Малко по-късно Фьодор Черних вкара за 2:1. В 84-ата минута резултатът вече беше 3:1, като отново се разписа Черних.

Загубата оставя България на четвърто място в групата с пет точки. Литва е на последно място, но взе първите си точки в квалификациите.

В добавка двама национали ще пропуснат мача срещу Северна Ирландия заради картони. Това са Валентин Антов и Георги Йомов.

Ясен Петров: Всичко се провали, нямаме оправдание

Преди мача националният селекционер Ясен Петров каза, че ще напусне, ако Боби Михайлов не бъде избран отново за президент на БФС. С това представяне обаче не е ясно дали футболистите са на същото мнение.

„Всичко, което имахме като план, се провали. Знаехме как ще играе Литва. Не бяхме концентрирани. Нямаме оправдание. Имахме ситуации, не съумяхме да поведем. Успяхме да се върнем в срещата. Оттам – за 2 минути изпуснахме инициативата. Една груба грешка в защитата обърна хода на събитията. След това домакините вкараха и трети гол. „Не намерихме правилните ходове. Липсваше ни последният пас. Опитахме на полувремето да коригираме каквото можем. В защита обаче не се получи. Допуснахме три много леки гола“, каза Петров.