Сити - Лион
Играчите на Лион празнуват втория гол във вратата на Сити

Лион шокира Сити, Юнайтед, Байерн и Реал не сбъркаха

Лион изненада лошо английския шампион Манчестър Сити, като спечели с 2:1 в Англия. Реал Мадрид пък започна защитата на трофея си с убедителна победа над Рома. Други два претендента за трона в Шампионската лига – Байерн и Манчестър Юнайтед също стартираха успешно.

Слаб Сити заслужено губи без Гуардиола

Манчестър Сити бе без наказания си мениджър Пеп Гуардиола и игра шокиращо слабо. Лион се възползва от това и вкара два гола още през първото полувреме. Първо Делф засече центриране на Фекир за 0:1. А в самия край на полувремето Фернандиньо загуби топката в собствената си половина и Фекир се разписа за 0:2.

В средата на втората част домакините върнаха един гол чрез Бернардо Силва. Но не успяха да се спасят от първа загуба за сезона. А заради равенството 2:2 между Шахтар и Хофенхайм, Сити е последен в групата си.

Реал се разправи с Рома

Шампионът Реал Мадрид започна убедителното защитата на трофея си. Кралския клуб отнесе Рома с 3:0, като това бе скромно изражение на превъзходството му. Иско вкара от пряк свободен удар в самия край на първото полувреме за 1:0. Това обаче бе 11-ия точен удар на тима от началото на двубоя и общо 17-и през първата част.

След паузата Бейл покачи на 2:0 след отлична асистенция на Лука Модрич. Това бе пети негов гол в седем мача от началото на сезона. А в добавеното време Мариано вкара третото попадение за Белия балет. Това бе неговият повторен дебют за Реал, след като той бе купен обратно от Лион през лятото.

Юнайтед би без проблеми

Поп Погба се разписа на два пъти за Манчестър Юнайтед в гостуването на Йънг Бойс в Берн. Домакините започнаха по-силно, възползвайки се от изкуствения си терен, но голът на французина в 35-а минута ги обърка. Погба ги отчая с второ попадение в края на първата част, този път от дузпа. След почивката Марсиал, който игра вместо Алексис Санчес вкара за 0:3. После и Мата на два пъти имаше шансове да се разпише, но пропусна.

Това бе първа победа за червените дяволи в Швейцария от 16 години насам. Тогава Юнайтед спечели с 3:1 в Базел с голове на Рууд ван Нистелрой и Оле Гунар Солшяер.

Байерн надви Бенфика

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен нямаше затруднения в Лисабон срещу Бенфика. Още в 10-а минута Роберт Левандовски се възползва от пас на Алаба и вкара за 0:1. След това Ариен Робен имаше две отлични възможности да вкара втори гол, но не успя да преодолее Влаходимос. В началото на втората част дойде моментът на Ренато Санчес. Той бе изведен от Хамес и вкара за първи път за баварците от август 2017-а. При това срещу бившия си клуб. Санчес бе една от шестте промени в тима на Нико Ковач след 3:1 над Байер Леверкузен през уикенда.