Лион нанесе първа загуба на ПСЖ през сезона – ВИДЕО

Лион нанесе първа загуба на ПСЖ през сезона. Лидерът в класирането падна с 1:2 като гост, като при това допусна обрат от 0:1. Това бе втоа лоша новина за столичани през седмицата. Само преди дни те обявиха, че Неймар ще отсъства 10 седмици.

Отборът на Томас Тухел започна отлично и откри резултата в седмата минута. Дракслер открадната топката и изведе Анхел ди Мария за 0:1. Домакините обаче заслужено изравниха в 33-а минута. Муса Дембеле засече центриране отдясно и вкара за 1:1. Грешка допусна и вратарят Ареола, но пък той вече бе направил три отлични спасявания преди това. Това бе седми гол за бившия нападател на Селтик от началото на сезона. ПСЖ имаше нов шанс да поведе, но удар на Ди Мария бе избит от голлинията.

Лион - ПСЖ
Дани Алвес дебне Ферлан Менди
Лион обръща пред погледа на Солскяер

На трибуните на „Стад Групама“ бе и мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер. Юнайтед е съперник на ПСЖ в Шампионската лига, като първият мач е след девет дни. И той видя как столичани получиха още един гол във вратата си. Той падна в самото началото на второто полувреме от дузпа. Тиаго Силва фаулира Муса Дембеле, а Фекир вкара за 2:1. Това бе седми гол на капитана от началото на сезона.

Така Лион продължава да е на три точки от втория Лил. Лил има 46, с 10 по-малко от ПСЖ. А освен това столичани имат и два мача по-малко.