Лион измъкна ключова победа в Бордо – ВИДЕО

Лион постигна ценен успех като гост на Бордо с 3:2 в първата среща от 34-ия кръг на френската Лига 1. Така тимът се утвърди на третото място в класирането. Хлапетата са на три точки зад втория Лил и на шест пред четвъртия Сент Етиен. В следващия кръг Лион приема именно Лил.

Гостите поведоха в резултата чрез Мемфис Депай още в 14-та минута, като асистенцията бе на Максуел Корне. До края на първата част обаче жирондинците обърнаха изцяло развоя на събитията. При това само в рамките на четири минути. Първо Джими Бриан изравни, а малко след това Никола Де Превил направи 2:1.

Фекир обръща мача в полза на Лион

През втората част зрителите на стадион „Матмут Атлантик“ станаха свидетели на поредния обрат. Един от най-активните на терена Корне ознаменува добрата си игра и с попадение за 2:2. Той се разписа в 67-та минута след асистенция на Набил Фекир. Малко след това Вукашин Йованович от Бордо бе изгонен с директен червен картон.

Лион натисна здраво и стигна до победен гол в 85-та минута. Тогава се разписа Муса Дембеле след нова асистенция на Фекир.