Ювентус - Лион

Лион изхвърли Ювентус от Шампионската лига

Лион се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига при рестарта на най-престижния европейски клубен турнир. Френският тим отстъпи при гостуването на Ювентус с 1:2, но продължава напред с гол на чужд терен.

Французите влязоха в реванша с гол аванс и увеличиха преднината си след точно реализирана дузпа от Мемфис Депай. В края на първата част обаче бианконерите възстановиха паритета нова дузпа. Тя беше реализирана от Кристиано Роналдо, а наказателният удар беше отсъден от главния съдия Феликс Брих за игра с ръка именно на Депай.

Попадението очаквано мобилизира Старата госпожа след почивката. Малко след началото на втората част Роналдо вкара втория си гол в мача след отличен изстрел с левия крак. Португалецът вече има 67 попадения в 81 мача в елиминациите на Шампионската лига. И общо 130 гола в турнира.

До края тимът на Маурицио Сари натисна здраво, но не успя да стигне до трети гол. Отпадането на Юве и най-голямата изненада до момента в турнира. Лион ще има за съперник в следващата фаза Манчестър Сити.

Ювентус пък ще продължи да чака да стане Крал на Европа. Това за последно се случи през 1996-а.