Лил

Лил изпревари ПСЖ и взе титлата във Франция

Лил стана шампион на Франция за четвърти път в историята си. Песовете спечелиха с 2:1 визитата си на Анже в последния кръг и завършиха пред ПСЖ. Досегашният шампион победи с 2:0 Брест, но остана на точка зад Лил – 82 срещу 83. Предишните титли на северняците са през 1946, 1954 и 2011-а.

Иначе Лил водеше комфортно с 2:0, но в добавеното време Анже намали. Попадението на Фулджини обаче беше последното действие в двубоя. ПСЖ по това време водеше с 2:0, а освен това Неймар изпусна дузпа. Второто място обаче означава, че Маурисио Почетино все още няма титла в кариерата си.

В останалите мачове Монако и Ланс направиха 0:0, а Лион падна с 2:3 от Ница. Така Монако завърши трети и ще играе в Шампионската лига. Лион остана четвърти. Марсилия завърши на пета позиция, а Рен след 2:0 над Ним се качи до шесто място и ще играе в Европа. Ланс остана седми.

От Лига 1 изпадат Дижон и Ним.  Нант ще играе на плейоф за запазване на мястото си в елита.