Лион - Лил
Снимка: twitter.com/losc_en

Лил се върна на върха след велик обрат в Лион – ВИДЕО

Лил се върна на първото място в Лига 1, след като обърна Лион с 3:2 в дербито от 34-ия кръг. ПСЖ временно се бе настанил на върха след успеха си над Мец в събота. Песовете обаче направиха страхотен обрат от два гола пасив в Лион, за да си върнат лидерството.

Двубоят започна отлично за хлапетата, които поведоха в резултата в 20-та минута чрез Ислам Слимани. 15 минути по-късно домакините удвоиха преднината си след автогол на Жозе Фонте. Турският национал Бурак Йълмаз, който се намира в отлична форма, върна гостите в мача в края на първото полувреме. Той вкара по великолепен начин директно от пряк свободен удар.

Джонатан Дейвид изравни за 2:2 в 60-та минута след отличен пас на Йълмаз. Дейвид има шест попадения в последните седем визити. Пет минути преди края на редовното време Йълмаз завърши обрата за 2:3 с втория си гол в двубоя. Той има вече шест попадения в последните девет кръга.

По този начин Лил отново води в класирането със 73 точки, една повече от втория ПСЖ. Монако е на трета позиция със 71 точки след успеха при гостуването на Анже с 1:0. Лион на практика се прости с мечтите за първа титла от 2008 година насам. Четири кръга преди края тимът изостава с шест точки от върха.