Лил разгроми ПСЖ с 5:1 и отложи титлата – ВИДЕО

Лил постигна гръмка победа у дома над лидера и действащ шампион на Лига 1 ПСЖ с 5:1. Столичани щяха да си гарантират предсрочно осма титла, ако бяха стигнали до точка. Но ще трябва да почакат поне още три дни. През миналия уикенд Страсбург попречи на парижани да вземат титлата.

Лил поведе още в седмата минута след автогол на Тома Муние. Хуан Бернат обаче изравни съвсем скоро – 1:1 в 11-та минута. Бернат обаче се превърна в грешник за тима на Томас Тухел, като получи червен картон в 36-та минута.

Четири гола за Лил след почивката

С десет души на терена шампионът изглеждаше уязвим. А натискът на домакините през втората част даде своето отражение в четири безответни попадения.

Първо Никола Пепе даде аванс на тима в 51-та минута, а Джонатан Бамба покачи на 3:1 в 65-та. Пет по-късно Габриел Магалхаес вкара четвърти гол за песовете. Нещата придобиха катастрофален образ за столичани в 84-та минута. Тогава Жозе Фонте оформи крайното 5:1.

ПСЖ не бе губил мач в Лига 1 с 4 гола разлика от 2010-а година. За последно отборът допусна пет попадения във вратата си през декември 2000-а. Тогава ПСЖ бе отнесен от Седан с 1:5.

Така Лил съкрати разликата до върха на 17 точки при шест оставащи кръга до края на първенството. ПСЖ обаче играе с Нант в сряда и може да стане шампион тогава.