ПСЖ - Лил

Лил наказа ПСЖ и излезе първи, Неймар изгонен

Лил се качи еднолично на върха във френската Лига 1, след като надигра ПСЖ с 1:0 като гост. Двата отбора влязоха в сблъсъка с равен брой точки, сега столичани са на три назад. Загубата беше осма за ПСЖ през сезона.

Тимът на Маурисио Почетино тим не успя да се възползва от домакинското си предимство на „Парк де Пренс“ и отстъпи пред отлично организирания и бързо контраатакуващ състав на гостите. Единственото попадение в срещата падна в 20-та минута. Тогава се разписа 20-годишният Джонатан Дейвид след асистенция на Джонатан Иконе. Така тимът на Кристоф Галтие сложи край на серията от две поредни загуби.

Шампионите опитаха да отвърнат на предизвикателството, но бяха спрени от вездесъщия вратар на Лил Майк Майнан. В края на двубоя нервите на Неймар не издържаха и той беше изгонен за протест. Червеният картон е втори за бразилеца този сезон. Преждевременно под душовете отиде и Тиаго Джало от Лил.

Лил има 66 точки, ПСЖ – 63. Трети е Монако, който е само на точка от парижани след 4:0 над Метц. Лион е четвърти с 61 точки, след като стигна само до 1:1 във визитата си на петия Ланс. Ланс обаче е далеч назад с 49 точки. До края остават седем кръга.