Лидерът Челси загуби точки на „Търф Моор“

Лидерът в класирането на Премиършир Челси завърши 1:1 с Бърнли на стадион „Търф Моор“. Педро Родригес даде аванс на лондончани още в седмата минута, но рекордната покупка на домакините Роби Брейди (24′) изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Челси остава на десет точки пред Тотнъм, но утре Манчестър Сити може да се доближи на осем пункта зад лидера, ако успее да победи Борнемут като гост.  Челси вече има 60 точки. Бърнли е на 12-а позиция, на десет точки от зоната на изпадащите.

Лондончани откриха резултата в 7-ата минуга, когато Азар намери Моузес в централната зона, а нигериецът преодоля опита за шпагат на Бреди и напредна за да  Педро.  Бившият играч на Барселона стреля в левия ъгъл  за 0:1.

Новото попълнение на Бърнли Роби Брейди изравни в 24-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, което не остави шанс на Тибо Куртоа. Това бе първи гол на ирландеца за „виненочервените“ в първия му мач като титуляр.

В 37-ата минута домакините бяха близо до пълен обрат. Бартън изведе хитро Лоутън, който се справи с Канте, но не успя да преодолее Куртоа.

Burnley FC vs Chelsea FC

Малко след началото на второто полувреме домакините пропуснаха нова страхотна възможност да поведат в резултата. Давид Луис сгреши в центъра на отбраната и позволи едно подаване на Барнс да стигне до Грей. Нападателят на Бърнли обаче стреля слабо от 16 метра, подарявайки топката на Куртоа.

До края двубоят продължи да бъде все така равностоен, като битката преобладаваше пред интересните ситуации. След попадението, което Педро отбеляза в седмата минута, лондончани пък така и не успяха до края да нанесат нов точен удар във вратата на Хийтън.