Монтана победи Левски в контрола с пет гола

Левски - Монтана

Левски загуби с 2:3 от Монтана в контролна среща, играна на стадион „Георги Аспарухов“.

Двубоят започна по отличен начин за играещия във Втора лига тим. Гостите поведоха още в шестата минута след гол на Сергей Георгиев. Сините реагираха като ужилени и само шест минути по-късно възстановиха статуквото. Точен бе младият талант Атанас Кабов. До края на първото полувреме Левски съумя да постигне обрат след попадението на бразилското крило Паулиньо.

Монтана обърна резултата след паузата

През втората част се стигна до нов драматичен развой на събитията. Този път Монтана обърна своя съперник. Малко след началото на втората част домакините сбъркаха при изнасяне на топката и Атанас Илиев направи резултата 2:2. Воденият от Ферарио Спасов тим отбеляза победното попадение във вратата на Николай Кръстев четвърт час преди края. Автор на гола бе дело на Борислав Дамянов.