Левски - Берое
Снимка: БГНЕС

Левски игра слабо и стартира със загуба от Берое

Берое надигра Левски с 2:0 на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ в първия кръг на efbet Лига. И сините, и заралии играха слабо, но гостите поне не грешаха толкова много. Така Берое заради треньора Димитър Димитров с победа в неговия мач номер 450 в българския футбол.

Домакините стартираха с почти нов дефанзивен вал – титуляри бяха трима новопривлечени – Живко Атанасов, Тома Даске и Орлин Старокин. Отдясно действаше Ивайло Найденов, а на вратата с капитанската лента беше Николай Михайлов.

Първото спасяване бе именно на Михайлов, който отрази изстрел на Димо Бакалов. Освен този шут обаче нямаше кой-знае какви ситуации и пред едната, и пред другата врата. После Симеон Славчев си вкара нещастен автогол след центриране на Бакалов. Това се случи в 34-ата минута. Малко по-късно Крум Стоянов извади топката около точката за изпълнение на дузпа, където непокритият Октавио отправи шут, той рикошира в Даске и попадна отново на десния му крак. При втория опит нямаше прошка за Михайлов – 0:2.

В самото начало на второто полувреме Левски можеше да получи и трети гол. Алиун Фал обаче стреля неточно с глава от близка дистанция. Старозагорци се прибраха, а сините трудно стигаха до каквито и да е опасности пред Василев. Вратарят на Берое имаше обаче отлична изява в 68-ата минута. Тогава Стайн Спиерингс се освободи и стреля с левия крак, но Василев изби с една ръка.

В следващия кръг сините гостуват на Арда, докато заралии са домакини на ЦСКА 1948.