Левски - Хебър
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски вкара четири безответни гола на Хебър

Левски победи с 4:0 Хебър в мач от седмия кръг на елита. Точни за сините през първата част бяха Цунами, Филип Кръстев и Марин Петков. През второто полувреме се разписа Георги Миланов.

Мачът под дъжда в София започна с очакван домакински натиск, но гол така и не падна. Все пак в 38-ата минута тимът на Станимир Стоилов най-накрая стигна до попадение. Сонко Сундберг центрира, Дебърлиев увисна и Цунами прати топката във вратата му.

Само три минути след това сините удвоиха  – Филип Кръстев вкара от пряк свободен удар. В добавеното време на първата част стана 3:0. Реферът Красен Георгиев прегледа с ВАР игра с ръка на Тодор Чаворски в наказателното поле и отсъди дузпа. Марин Петков стреля и се разписа.

За втората част Станимир Стоилов пусна в игра Ивелин Попов на мястото на Марин Петков и Георги Миланов вместо Андриан Краев. Билал Бари пък замени Илиян Стефанов.

В 54-ата минута резервите Миланов и Попов взаимодействаха за 4:0. Роналдо върна топката към Попов, който я продължи върна към Миланов, а той намери целта. В 58-ата минута Левски можеше да вкарат и пети гол, но Роналдо уцеи гредата.