Славия - Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски измъкна успех в дербито със Славия

Левски спечели най-старото дерби срещу Славия с 1:0. Победният гол реализира в края на двубоя Билал Бари. Мароканецът се разписа в 81-ата минута.

Сините взеха пета победа от началото на сезона и трета в четири мача. Задачата на тима на Станимир Стоилов беше улеснена от червения картон на Ерол Дост. Играчът на Славия беше изгонен в 60-ата минута. Белите остават трети с 23 точки – шест повече от Левски.

Дербито далеч не беше красиво за гледане. Двата тима бяха нервни, извършиха куп нарушения и получиха общо 7 жълти картона. Славия освен това не създаде почти нищо в атака.

Сините можеше да поведат още в 40-ата секунда, но шут на Здравко Димитров излезе в аут. После Светослав Вуцов спаси няколко точни удара. Николай Михайлов пък трябваше да се намесва само веднъж.

Второто полувреме започна с много спорен момент. Билал Бари беше съборен от Венцислав Керчев и съдията Ивайло Стоянов даде дузпа за сините. След забавяне от няколко минути обаче ВАР промени решението на пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но без червен картон за Керчев. Георги Миланов изпълни свободния удар, а Вуцов спаси, отклонявайки топката в гредата. Малко по-късно вратарят на белите предотврати нов сигурен гол. После дойде и червеният картон и Славия се прибра в своята половина.

Тимът на Златомир Загорчич обаче все пак допусна грешка и беше наказан. В 81-ата минута Радослав Цонев центрира, Андреа Христов изпусна Билал Бари и той вкара с глава за 0:1.

„Трудна победа, но мисля, че бяхме по-добри и заслужено спечелихме. Имаме си нашите проблеми, които трябва да изчистваме, особено в контрола на срещата. Трябва да сме по-смели при владеене на топката и в завършващата фаза. Техният вратар спаси доста, ако трябва да сме честни“, коментира треньорът Станимир Стоилов.