Царско село - Левски
Снимка: levski.bg

Деветима от Левски удържаха Царско село за 2:2

Царско село и Левски завършиха 2:2 в двубой от 16-ия кръг в елита. Сините обаче играха с човек по-малко от 36-ата минута, а от 75-ата – и с двама по-малко. Въпреки това те докопаха първата си точка в три кръга.

Тимът на Славиша Стоянович започна по-силно, като ранни пропуски направиха Райнов и Робърта. Противно на логиката домакините излязоха напред в резултата след гол на Мартин Кавдански. Той вкара за 1:0 в 20-ата минута с добавка след удар в гредата на Николай Кръстев. Гостите обаче успяха да изравнят малко след това. Матео Стаматов изведе Робърта и той преодоля Джони Пласид. Само две минути по-късно Левски остана в намален състав след два бързи жълти картона за Орлин Старокин. Той репликира главния съдия Николай Йорданов, който му показа пътя към съблекалните. Въпреки това преди края на полувремето сините поведоха. Станислав Ангелов вкара за 1:2 след грешка на капитана Реян Даскалов.

Домакините логично натиснаха през втората част и изравниха чрез Даскалов. Това се случи в 64-ата минута. По-късно Илия Юруков също беше изгонен за втори жълт картон и Левски остана с девет души на терена. Тимът на Любослав Пенев обаче не успя да стигне до още един гол. А освен това Иван Бандаловски също беше изгонен в 89-ата минута.

Сините остават на девета позиция с 15 точки, Царско село има 17. В следващия кръг Царско село приема у дома Берое, а Левски гостува на ЦСКА-София.