Левски - Лудогорец
Снимка: БГНЕС

Левски триумфира срещу Лудогорец след дузпи

Левски се класира за полуфиналите на Купата на България, след като победи Лудогорец с 6:5 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двубоят завърши 0:0.

Първото полувреме на стадион „Георги Аспарухов“ бе равностойно. Най-добрата възможност се откри пред Марселиньо, но бразилецът не успя да реализира. След почивката сините бяха по-настоятелни, но трудно стигаха до чисти голови положения.

Лудогорец изпусна дузпа в 90-ата минута

Двубоят отиваше към нулево равенство, но в продължението на редовното време Холмар Ейолфсон събори Марселиньо в наказателното поле и главният рефер Драгомир Драганов отсъди дузпа. Вратарят Милан Миятович обаче отрази силния удар на Драгош Григоре от бялата точка. Така той прати мача в продължения.

В тях двата тима бяха доста предпазливи. Владислав Стоянов, завърнал се като титуляр след дълго отсъствие, направи страхотно спасяване след удар от свободен удар на Живко Миланов. В 118-та минута Стайн Спиерингс нахлу в наказателното поле на разградчани и бе повален от Георги Терзиев. Реферът обаче реши да не отсъжда наказателен удар.

Всички от Левски реализираха от бялата точка

По този начин се стигна до изпълнение на дузпи. При тях играчите и на двата тима бяха безгрешни при първите десет изпълнения. Ейолфсон вкара за 6:5, а после Мавис Чибота изпрати топката над вратата.

По този начин сините се присъединиха към ЦСКА-София, Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив на полуфиналите. Жребият за тях ще се тегли на 10 март от 11:00 часа.