Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски спечели благодарение на Рикардиньо

Новото попълнение Рикардиньо вкара два гола и имаше основна заслуга за третия при победата на Левски с 3:2 срещу латвийския ФК Рига. Контролата се играе в Дубай.

Рига получи дузпа в 20-ата минута и българският нападател Георги Минчев реализира. Две минути по-късно Рикардиньо беше препънат в наказателното поле – дузпа и за сините. Асен Чандъров шутира в средата и реализира за 1:1. Така завърши и първото полувреме.

Веднага след паузата Иля Коротковс задържа Илиян Стефанов. Той получи втори жълт и респективно червен картон. Левски поведе в 50-ата минута – Ивелин Попов центрира от ъглов удар и Рикардиньо засече топката във вратата за 2:1. После Станимир Стоилов направи няколко смени и Рига изравни. Това се случи в 70-ата минута.

Шест по-късно Рикардиньо възстанови аванса на сините. Той беше оставен непокрит в наказателното поле и спокойно вкара за 3:2.

Така Левски записа втора победа по време на лагера си. В третия си двубой сините паднаха с 2:3.