Левски

Левски се справи с Ботев Враца на „Герена“

Левски се изкачи на първото място в класирането на efbet Лига, след като победи Ботев Враца с 3:1. Сините спечелиха без особени затруднения домакинството си. Столичани имат 26 точки и изместиха Лудогорец от първото място. Орлите обаче могат да си върнат лидерската позиция, ако победят утре Дунав.

Тимът на Петър Хубчев започна много силно и поведе в резултата още в 12-та минута. Тогава централният защитник Холмар Ейолфсон се разписа с глава след центриране от корнер. Това бе четвърто попадение на исландеца за клуба.

Сините продължиха да играят добре и стигнаха до втори гол. Централният нападател Найджъл Робърта бе изведен добре от Паулиньо сам срещу вратаря на гостите и не сбърка. Така той се разписа за шести път, откакто дойде в Левски.

След почивката врачани заиграха по-добре и успяха да върнат един гол в 61-та минута. Тогава Даниел Генов се разписа с точен изстрел по диагонал от границата на наказателното поле. Гостите се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но бяха наказани на контраатака три минути преди края на редовното време. Паулиньо вкара от близко разстояние след добър пробив и пас на Станислав Иванов. Малко преди това пък Тиам удари греда.