Левски се издъни срещу Септември на „Васил Левски“

Левски, Славиша Стоянович

Левски загуби нови точки в битката за титлата, като завърши 2:2 с предпоследния Септември. Мачът от 18-ия кръг на Първа лига бе на Националния стадион „Васил Левски“.

Две греди за сините през първото полувреме

Първото по-сериозно положение бе пред вратата на Божидар Митрев. Стражът на сините обаче отрази силния удар на Ишмаел Байду в 14-та минута. Последва и първата възможност за тима на Славиша Стоянович. Жерсон Кабрал шутира от пряк свободен удар, вратарят на Септември Янко Георгиев се намеси неубедително и топката се отклони от гредата. В края на първата част страничния стълб отново помогна на домакините, този път след изстрел на Станислав Костов.

Гол след гол след почивката

След точно час игра Левски поведе след точен удар на Костов, който засече с глава центриране на Кабрал. Това бе 15-и негов гол през сезона. Малко по-късно обаче Септември успя да изравни. Удар на Байду бе париран от Митрев, но топката се озова в Иван Стоянов, който със силен шут възстанови паритета.

В 80-та минута Левски отново излезе с напред. Иван Горанов бе фаулиран в наказателното поле от Байду, а Кабрал се нагърби с изпълнението на дузпата. Полузащитникът реализира с лекота, отбелязвайки третия си гол в последните два мача на сините.

Левски получава гол в 94-а минута

Скоро след това домакините останаха с десет души след втория жълт картон на Фабиано Алвеш. Галчев обаче тресна гредата на Митрев от пряк свободен удар. Гостите можеха да довършат съперника си при контраатака, но Паулиньо реши да завършва сам, вместо да подаде на непокрития Обертан. Левски бе наказан веднага след това, в 94-а минута, с последното положение в срещата. Центриране в наказателното поле бе лошо изчистено, топката попадна у Мирослав Будинов, който със страхотна странична ножица изравни резултата и донесе точка на своя отбор.

С точката сините се изравниха с втория ЦСКА-София. Червените обаче имат мач по-малко – срещу лидера Лудогорец в четвъртък.